Jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Kosmetyki mineralne szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród kobiet o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych. Zaletą tego typu propozycji jest to, że są one całkowicie naturalne, delikatne i – co najważniejsze – nie powodują uczuleń.

Należy jednak pamiętać,że kosmetyki mineralne wymagają innej aplikacji niż tradycyjne.

Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie kosmetykami naturalnymi, które są bardzo przyjazne dla cery i jej kondycji. Makijaż mineralny jest bezpieczny i wygląda tak samo jak tradycyjny.

Co należy wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne charakteryzują się przede wszystkim sypką konsystencją, a to oznacza, że łatwiej się osypują i wymagają innej aplikacji niż rozwiązania tradycyjne. Wykonanie makijażu za pomocą kosmetyków mineralnych wymaga więc nie lata umiejętności.

Pierwszą kwestią jest to, aby nie zanurzać całego pędzelka w słoiczku. Niewielką ilość proszku należy nałożyć do szklanej lub plastikowej miseczki, a następnie nabrać odrobinę kosmetyku pędzelkiem. Nadmiar pudru należy strzepnąć, jeśli tego nie zrobimy, mogą pozostać smugi spowodowane osypującym się proszkiem.

Zdecydowanie lepiej nakładać kosmetyk kilka razy niż zaaplikować zbyt dużą ilość kosmetyku.

Kolejną kwestią, która dowodzi temu, że konieczne jest stopniowe nakładanie kosmetyków mineralnych jest fakt, że ich nadmiar może spowodować efekt „maski”. Warto pamiętać, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne, a to oznacza, że do wykonania makijażu wystarczy niewielka ilość preparatu, dlatego też do miseczki należy nasypać niewielką ilość kosmetyku. Warto także pamiętać, że zdecydowanie lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną zbyt grubą – stopniując aplikowanie kosmetyku można zakończyć wykonywanie w momencie, gdy uzyskamy pożądany efekt.

W jaki sposób nakładać puder mineralny?

Pod względem konsystencji puder mineralny różni się od tradycyjnego - jest zdecydowanie lżejszy, a tym samym nie zapycha porów, jest też bardziej sypki i wymaga pewnej wprawy w nakładaniu. Konieczne jest także posiadanie odpowiedniego pędzla – do wyboru mamy pędzel flat lub kabuki, każde rozwiązanie pozwala uzyskać określony efekt.

Pędzel flat topa posiada zbite i gęste włosie, ścięte na płasko, dzięki czemu zapewnia mocniejsze krycie.

Pędzel kabuki jest bardziej puszysty i zaokrąglony, polecany głównie osobom o cerze wrażliwej. Warto dodać, że pędzel kabuki sprawdza się w przypadku każdego rodzaju cery.

Przed nałożeniem pudru należy dokładnie nawilżyć cerę kremem i poczekać do jego wchłonięcia. Kobiety, które chcą uzyskać efekt matowy lub mają cerę skłonną do przetłuszczania, powinny użyć nieco pudru transparentnego.

Puder mineralny wymaga także wcierania – nie należy sypać go na twarz. Puder należy nakładać ruchami okrężnymi, zaczynając od policzków i kierując się ku brzegowi twarzy.

Aplikowanie kosmetyków „na mokro”

Cera, na której znajdują się niedoskonałości, wymaga kosmetyków o właściwościach silnie kryjących. Chcąc uzyskać optymalne efekty należy stosować kosmetyki mineralne „na mokro”, czuli spryskać pędzel przed nałożeniem kosmetyku wodą, hydrolatem lub wodą termalną.

Warto posiadać buteleczkę z atomizerem, dzięki czemu możliwe będzie systematyczne spryskiwanie pędzelka. Pomocny będzie także wacik nasączony hydrolatem, za którego pomocą można wykonać stemplowanie

Należy ponadto pamiętać, że puder w momencie nakładania za pomocą zwilżonego pędzelka może być ciemniejszy niż oczekujemy, jednak po wyschnięciu osiągnie on pożądany odcień.

Makijaż mineralny wymaga czasu i wysiłku, jednak efekt jest tego wart.

Zapraszamy na: lekcjamakijazu.pl 

Kategorie: Jak dbać o wzrok? ,