Co dobrze wiedzieć przed usuwaniem tatuażu

Jesteś niezbyt dumnym właścicielem jakiegoś żałosnego tatuażu? Cóż, witamy w klubie. Mam cztery (pięć, jeśli policzyć ten na moich plecach jako dwa) tatuaże od mojej późnej młodzieży i wczesnych lat dwudziestych, bez których prawdopodobnie mógłbym się obejść. Więc w tym roku postanowiłem to zrobić: usunąć je.

Jeśli słyszałeś coś o laserowym usuwaniu tatuażu, to prawdopodobnie jest to szalenie bolesne. To znaczy, gdybym za każdym razem, gdy słyszę: "Czy to nie boli nawet bardziej niż robienie tatuaży?". Byłbym bogaty. (OK, miałbym wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić średnią mrożoną kawę w Pret.) Ale chociaż jest wiele informacji na temat tego, co należy rozważyć przed zrobieniem tatuażu (i strony na stronach kuszące inspo), nadal nie ma całej dyskusji wokół ciemnej strony pracy z tuszem: Co się stanie, jeśli przestaniesz kochać tę małą strzelającą gwiazdę lub przypadkową łacińską frazę (patrz poniżej)? Jestem dopiero w połowie procesu, ale po drodze zebrałem mnóstwo wskazówek. Więc, aby zrobić wam wszystkim solidne rzeczy, stworzyłem listę wszystkiego, czego się nauczyłem.

1. Weź pod uwagę lekarza

Wcześniej miałam jeden tatuaż w spa (mieszkałam w małomiasteczkowej Kanadzie, gdzie nie było gabinetów chirurgii plastycznej ani dermatologów), gdzie kosmetyczka używała przestarzałego lasera cieplnego, który powodował pieczenie i bliznowacenie skóry. Tym razem mam zabiegi wykonywane przez dr Johna F. Adamsa w nowojorskiej grupie dermatologicznej, gdzie wszystko odbywa się pod nadzorem lekarza. Proponuję znaleźć własnego lekarza, pytając przyjaciół, redaktorów (bezwstydna wtyczka), a nawet zatrzymując ludzi, których widzisz z usunięciem w procesie - co, tak, zrobiłem.

2. To zajmie miesiące - jeżeli nie rok lub więcej

Tatuaże nie znikają po jednorazowym przewróceniu laserem. (Chciałabym!) Miałam sześć sesji i założyłabym się, że potrzebuję jeszcze około pięciu, pomimo tego, że początkowo szacowałam sześć do ośmiu. Proces ten trwa długo, ponieważ za każdym razem, gdy tatuaż jest wykonywany laserowo, cząsteczki są rozkładane i trawione przez system odpornościowy organizmu. Okres regeneracji wynosi do ośmiu tygodni, a następnym razem laser rozbija nowe cząstki pigmentu. I tak dalej i tak dalej.

3. To jest drogie

Jeśli zabiegi wykonywane są przez lekarza, rachunek za każdą wizytę może opiewać na setki dolarów. Przygotuj się: American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS) szacuje średni koszt jednej sesji na 463 USD, ale zobacz punkt numer jeden, dlaczego warto.

4. Cały tusz może być usunięty

W przeciwieństwie do starego przekonania, że jasny, kolorowy atrament jest trudny do usunięcia, dr Adams zapewnił mnie, że wszystkie odcienie teraz znikną. (Poprzednie wyjaśnienie było takie, że podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, laser będzie przyciągany wyłącznie w kierunku ciemnych kolorów, jak czarny). Dzięki technologii PicoSure mówi, że można nawet wydostać żółte i zielone, które wcześniej były najbardziej uparte.

5. Przygotuj się na igły

Mentalnie przygotować się do wizyt, które mają być czymś więcej niż tylko szybką i łatwą chwilą laserową. Mój trwa około 45 minut, ponieważ robimy przed zdjęciami, oczyszczamy miejsca, wstrzykujemy im lidokainę do zamrożenia, laserujemy je, obtaczamy lodem, a następnie bandażujemy. Oh, i czasami dziwne rzeczy zdarzają się tam, gdzie smakuje mi metal, kiedy laser uderza w moją skórę. Dr Adams mówi, że to sensacja, której niektórzy ludzie doświadczają, gdy laser uderza w lidokainę i że jest to zupełnie normalne... ale także, że mogę być nadludzki.

6. Potem jest ból

I nie kończy się, gdy wychodzisz z biura. Radziłbym, żebyś na dyskomfort przeznaczył budżet na około tydzień. Dla mnie, miejsca pęcherz i muszą być pokryte solą i zabandażowane na kilka dni, a następnie zaczynają depuff, strup, skórki i regeneracji. Ale są dobre wieści: Im więcej zabiegów masz, tym mniej jest opieki po zabiegu (ponieważ jest mniej atramentu reagującego na laser).

7. Będą ci potrzebne takie rzeczy jak Aquaphor, bandaże, a nawet ubrania, które nie opierają się na tatuażu

Tak, kupiłam koszule, które nie miały materiału, z którego zrobiono mi tatuaż na szyi i plecach. Początkowo wycinałem metki, ale kiedy bez metki bawełniane teesy nadal bolały i swędziły, uznałem, że plecy z dziurką od klucza są dobrą inwestycją. Jeśli masz tatuaże na żebrach lub stopach (i lubisz nosić biustonosze i buty), najlepiej zaplanuj swoje sesje odpowiednio do tego.

Przez pierwsze trzy dni, podczas gdy okolica jest lecznicza, pomaga również nałożyć cienką warstwę maści antybiotykowej lub leczniczego preparatu nawilżającego trzy razy dziennie, np. z Aquaphor, Lubriderm lub Kiehl's.

8. Mógłbyś po prostu rozjaśnić atrament na tyle, żeby nad nim przejść

Jeśli nie chcesz zdejmować swoich tatuaży do końca, możesz je po prostu rozjaśnić na tyle, aby zrobić dobre maskowanie. Mam przyjaciela, który miał kawałek ptaka rozjaśnionego na tyle, że tatuażysta ma atrament żarówki na górze. Myślałem, że to sprytne, bo oznaczało, że jej nowy tatuaż nie musi być ciężki (co na pewno uważasz za bardzo 2000).

9. Albo zdejmij to wszystko, ale mogą być białe plamy lub blizny

Jeśli, tak jak ja, chcesz całkowicie usunąć swój tusz, powinieneś wiedzieć, że pozostawiona skóra może nie być nieskazitelna. Mam nadzieję, że przeczytanie tego postu nie sprawi, że usunięcie tatuażu zmieni się w bliznowacenie a la numero uno. I chociaż ryzyko nie jest tak duże, gdy jesteś leczony przez lekarza, Twój pigment skóry może być rozjaśniony.

10. Ale jest jeszcze jeden laser, który może to naprawić

Żyjemy w przyszłości.

 

Kategorie: Medycyna estetyczna,