Usuwanie tatuażu: Ile kosztuje PicoSure Laser i jak bardzo boli?

Słuchaj, nie jestem tu, żeby ci powiedzieć, że wytatuowanie imienia twojej byłej było ryzykownym wyborem. Już o tym wiesz/wiedziałeś (jednak bez wyroku). Jestem tu jednak po to, by poinformować cię, jak prawidłowo usunąć twój tatuaż (oczywiście ponownie, jeśli chcesz to zrobić). Jeśli to czytasz, to myślę, że wyczerpałeś wszystkie różne opcje projektowania tuszowania tatuażu i postanowiłeś się go całkowicie pozbyć.

Kolejny i najważniejszy krok, według lekarza dermatologa Arash Akhavana, założyciela The Dermatology and Laser Group w Nowym Jorku: wykonanie laserowego usuwania tatuażu tylko pod bezpośrednim nadzorem licencjonowanego lekarza, który posiada certyfikat zarządu w celu zapewnienia zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Innymi słowy, być może pośpieszyłeś się do zrobienia tego wewnętrznego tatuażu żartobliwego, gdy byłeś z przyjaciółmi, ale nie spiesz się z usuwaniem go bez przeczytania tego i pójścia do właściwego lekarza.

Czy mogę usunąć tatuaż w domu?

Im więcej nienawiści masz do swojego tatuażu, tym bardziej zdesperowany i chętny jesteś, aby spróbować sposobów domowych na tatuaż. Ale będziesz żałował, że sam go usuniesz, bardziej niż że pożałujesz tatuażu, więc odłóż sok z cytryny i nadtlenek. Dr Akhavan mówi, że usuwanie tatuaży typu "zrób to sam" jest nie tylko w dużej mierze nieskuteczne, ale może również, niestety, prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak trwałe blizny.

Czy usuwanie tatuaży rzeczywiście działa?

Po zakończeniu pracy z laserem, w przeciwieństwie do receptury DIY, tak, usuwanie tatuażu rzeczywiście jest możliwe. "Laserowe usuwanie tatuaży jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem usuwania tatuaży", mówi dr Akhavan. "Lasery podgrzewają cząsteczki atramentu tatuażu pod powierzchnią skóry, rozbijając je na mniejsze cząsteczki atramentu, które następnie mogą być usunięte ze skóry przez nasze systemy odpornościowe."

Niemniej jednak, odcień skóry i kolory użyte w tatuażu odgrywają ogromną rolę w jego usuwaniu. "Laserowe usuwanie tatuażu jest dostępne dla wszystkich odcieni skóry, ale jest najbardziej skuteczne na skórze, która ma mniej pigmentu", mówi dr Akhavan. "Bez względu na rodzaj skóry, laserowe usuwanie tatuażu może pozostawić ślad blizn i przebarwień (zmniejszony pigment) w miejscu usuniętego tatuażu. Jest to zazwyczaj bardzo subtelne i z czasem staje się mniej widoczne." Dr Akhavan dodaje, że czarny atrament na mniej przebarwionej skórze jest najbardziej idealnym scenariuszem do usuwania tatuażu. Kolory jaśniejsze, takie jak żółty, jasnoniebieski, jasnozielony i pomarańczowy to najtrudniejsze do usunięcia kolory tuszu.

Co to jest PicoSure?

PicoSure jest laserem krótkotrwałym Cynosure, który leczy stany zapalne i może być również stosowany do usuwania tatuażu. W przeciwieństwie do niektórych laserów, które wykorzystują wyłącznie ciepło, wykorzystuje się w tym celu technologię PressureWave, która rozbija tusz, powodując mniejsze uszkodzenia otaczającej go skóry, a następnie jest on wchłaniany przez układ limfatyczny i eliminowany.

Ile sesji zajmuje usunięcie tatuażu?

Jeśli miałeś nadzieję, że wyjdziesz z pierwszego spotkania z zerowym śladem starego tatuażu, przepraszam, że cię rozczarowałem. Według dr Akhavana, ilość sesji potrzebnych do usunięcia tatuażu zależy od wielu czynników: koloru, gęstości, głębi pigmentu oraz rodzaju używanego lasera. "Nowoczesne lasery pikosekundowe, takie jak PicoSure Focus, znacznie skuteczniej rozbijają atrament i mniej urazów w otoczeniu normalnej skóry" - mówi dr Akhavan. "W najlepszym wypadku, tatuaż może być całkowicie usunięty w pięciu lub mniej sesjach. Niestety, niektóre przypadki mogą być bardziej uparte i może być potrzebnych ponad 20 zabiegów."

Nie tylko będzie to prawdopodobnie wymagało więcej niż jednej sesji, ale także trzeba będzie wziąć pod uwagę czas potrzebny do uzdrowienia się pomiędzy każdą z nich. W przypadku PicoSure Focus, dr Akhavan zazwyczaj zaleca sesje w odstępie około dwóch miesięcy, ale w przypadku starszych, niepicosekundowych laserów, zabiegi powinny być bardziej oddalone od siebie, aby umożliwić skórze gojenie się z dodatkowych urazów.

Ile kosztuje usuwanie tatuażu?

Koszt laserowego usuwania tatuażu jest oparty na rodzaju używanego lasera, poziomie wiedzy fachowej operatora, rozmiarze i złożoności tatuażu oraz lokalizacji geograficznej centrum laserowego usuwania. Koszt może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy dolarów za sesję - o wiele więcej, niż kosztowało uzyskanie go w pierwszej kolejności.

Czy usunięcie tatuażu jest bolesne?

Jeśli nie zrobiłbyś nic, aby złagodzić ból, usunięcie tatuażu byłoby bardzo bolesnym doświadczeniem (gorszym niż rozstanie). Na szczęście, większość gabinetów lekarskich ma do dyspozycji różne metody zwalczania bólu. "W naszym gabinecie stosujemy kremy drętwiejące na receptę, zewnętrzne urządzenia chłodzące skórę oraz miejscowe zastrzyki środków znieczulających, aby zabieg był bezbolesny" - mówi dr Akhavan.

Myśli końcowe

Decydując się na usunięcie tatuażu, zastanów się długo i mocno, jak bardzo nie lubisz swojego tatuażu, ponieważ proces ten nie jest ani tani, ani łatwy. Ale jeśli jesteś gotowy do pozbycia się jakiegokolwiek śladu po swoim byłym lub przypomnienia o swoim poprzednim życiu, to prawdopodobnie jest to dla ciebie warte całego czasu i pieniędzy na świecie - tylko obiecaj mi, że nie będziesz próbował zrobić tego sam.

Kategorie: Medycyna estetyczna,