Na czym polega ortokorekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który może być przeprowadzany u pacjentów, którzy ukończyli 21 lat, a wiec znaleźli się na tym etapie swojego życia, na którym oko przestaje rosnąć.

Przyjmuje się też, że górna granica wieku to około 55 lat. Ortosoczewki to z kolei rozwiązanie, które powinno spodobać się zwłaszcza osobom pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach, tam bowiem noszenie zwykłych soczewek jest często utrudnione ze względu n nadmierne wysuszenie powietrza. Sama metoda ortokorekcji jest znana już od jakiegoś czasu, nieustannie ulega jednak modyfikacjom i udoskonaleniom. Co ważne, nie wiąże się ona z koniecznością wykonania zabiegu okulistycznego, a pacjent nie ma problemów ze wzrokiem nawet pomimo tego, że nie nosi ani soczewek kontaktowych, ani okularów.

Ortosoczewki zapewniają czasową korekcję wzroku i wystarczy jedynie założyć je przed snem. Gdy śpimy soczewki naciskają na rogówkę, a tym samym modelują ją w odpowiedni sposób. Rano można więc je zdjąć i cieszyć się dobrym widzeniem nawet przez szesnaście godzin. Pozwala to na skorygowanie krótkowzroczności sięgającej nawet pięciu dioptrii, a nawet niewielkiego astygmatyzmu. Co więcej, im dłużej korzystamy z tej metody, tym dłużej trwa też efekt jej działania. Same soczewki zwracają uwagę między innymi dlatego, że wykonano je z tworzywa przepuszczającego gazy. Pozwala to na dobre dotlenienie oka nawet wtedy, gdy jest ono zamknięte podczas snu. Sam proces modelowania rogówki jest odwracalny, nie trzeba więc obawiać się powikłań. Gdy już skończymy stosowanie ortosoczewek, rogówka wróci do swojego pierwotnego kształtu.

odpowiednie ortosoczewki Dobór ortosoczewek jest poprzedzony nie tylko wstępnym badaniem kwalifikacyjnym, ale i dokładną diagnozą wady wzroku. Każde zamówienie ma więc indywidualny charakter, a soczewki wystarczają nawet na dwa lata. Ich cena nie jest mała, nie jest też jednak wygórowana i zamyka się w granicach 2 tysięcy złotych. Ortokorekcja nie jest jednak rozwiązaniem, które mogłoby się sprawdzać bez względu na okoliczności. Nie może być stosowana między innymi przy zaćmie, jaskrze, stanach zapalnych powiek oraz różnego rodzaju zmianach zwyrodnieniowych rogówki.

Mówiąc o zaletach ortokorekcji wskazuje się między innymi na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jest w stanie zahamować wadę wzroku u małych pacjentów. Znakomite efekty daje między innymi u dzieci oraz nastolatków, u których wykryto krótkowzroczność zwłaszcza, jeśli jest to wada, z którą zmagają się również ich rodzice. Okulary przeszkadzają zresztą dzieciom bardziej niż osobom dorosłym. Szczególnie kłopotliwe potrafią być podczas zajęć ruchowych, w czasie których łatwo można je uszkodzić. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku umożliwia łatwe pozbycie się ich nawet bez konieczności stosowania lasera.